Riješi tablicu! naziv N(p+)N(e-)N(n-)A Z valencija __________________________________ vodik-naziv __________________________________ 16-A __________________________________ 12-N(P+) __________________________________ 17N(e-) __________________________________ helij-naziv __________________________________ 7-A __________________________________ 11N(p+) __________________________________ 9N(e-) Molim brz odgovor, nije baš najbolja tablica ali se valjda kuži što je gdje,pozdrav!

Ime i prezime: helena.m matija.markovic1@public.carnet.hr

Nažalost, ne mogu ti pomoći jer se ne snalazim u ovako nacrtanoj "tablici". Pokušaj postaviti konkretno pitanje, npr. koliko protona se nalazi u jezgri helija ili kako glasi ime kemijskog elementa čiji je redni broj 6 i slično. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr