Dobio sam zadatak napisati referat o kiselinama. Molim Vas, možete li mi poslati sve što imate o kiselinama koje se uče u 7. razredu (pokusi, slike, jednadžbe, struktura...). Kiseline: HCl, HBr, HF, HI, H2CO3, H2SO3, H2SO4, H3PO4. Unaprijed se zahvaljujem Damjan

Ime i prezime: Damjan Jojić daniel13@net.hr

Ne možemo ti poslati sve što imamo o kiselinama koje se uče u 7. razredu - toga je jako puno (čak i za tih nekoliko kiselina). U krajnjoj liniji nije to ni cilj - mi pošaljemo i onda ti prepišeš malo od tu malo od tamo, pa još neka slika i eto ti referata. Od toga nema koristi.
Osim toga, tema je zapravo opširna pa ju treba suziti. A to ćeš postići na sljedeći način: uzmi lijepo Opću ili Tehničku enciklopediju pa tamo potraži što piše o tome pa još što piše o kiselinama pa o njihovim solima i onda ćeš odlučiti što pisati u referatu.
Tako ti to ide, miško moj, čitaš, učiš i onda odlučiš što ćeš napisati o temi. E onda ti mi možemo pomoći.
Dakle da bismo ti pomogli ti bi ipak trebao nešto znati o problemu. U takvoj situaciji naša će pomoć biti puno konkretnija.

Ovo vrijedi za sve koji žele pomoć oko referata.

Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr