Čemu služi uređaj koji se zove DIGESTOR? Tražila sam to u enciklopedijama, ali nigdje nisam našla točan i cjelovit odgovor! Odgovor mi treba što hitnije!!! HVALA

Ime i prezime: Nina Novak diana55@net.hr

Digestor je uređaj izgledom nalik na ormar sa staklenim vratima u kome se nalazi dovod vode, plina, slivnik (kanalizacija) i, najvažnije, otvor za ventilaciju. Digestor služi za izvođenje onih kemijskih pokusa i reakcija pri kojima se razvijaju opasni (otrovni, smrdljivi, zagušljivi, zapaljivi) plinovi ili pare. Evo slike na kojoj jedna moja kolegica postavlja kemijski pokus u digestoru:

Slika je preuzeta sa stranice http://www.irb.hr/-LO5d-/hr/str/zokb/00005/. Na toj stranici možeš naći i druge zanimljive slike s mog radnog mjesta, iz Zavoda za organsku kemiju i biokemiju Instituta Ruđer Bošković.

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr