Puno pozdrava i pohvala stranici. Ja sa negdje čula da se u 11. gimnaziji svake subote ujutro održavaju nekakvi pokusi za srednjoškolce, ali kada smo frendica i ja zaista i otišle vidjeti, nismo našle apsolutno ništa i koga god smo pitale tamo nitko nam nije znao apsolutno ništa reći. Zanima me jesmo li mi to nešto krivo čule, dal takvo što postoji, a ako da, gdje, kada i može li se slobodno dolaziti? Unaprijed hvala.

Ime i prezime: Nina Gregl deepblueocean@yahoo.com

Vjerojatno je riječ o čuvenoj Kemijskoj radionici prof. Petra Vrkljana no moram ispraviti neke pogreške. Stvar se ne zbiva u 11. gimnaziji već u Zavodu za opću i anorgansku kemiju PMF-a. Mjesto zbivanja je prizemlje lijevo u zgradi Pedagoške akademije u Savskoj cesti. Radionice su u pravilu redovite no u zadnje vrijeme prof. Vrkljan je subotama malo putovao po Hrvatskoj i držao predavanja tako da se radionice nisu odražavale svake subote. Vjerojatno ste naišle na jedan takav dan. Za ovu subotu ne znam, ali siguran sam da će se s novom školskom godinom stvari ponovo zahuktati.

Nina pozdrav. :)

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr