Molim vas da mi odgovorite na slijedeća pitanja, koja smo dobili na kemiji, za riješiti. 1. Napišite imena triju tvari (osim joda) koje sublimiraju pri atmosferskom tlaku. 2. Koje međusobno svojstvo nužno moraju imati tekućine koje služe kao otapala za ekstrakciju? 3. Što je "vakuum destilacija" i dali je to ime točno? Kad se upotrebljava "vakuum destilacija"? 4. Kako smo dokazali da su sulfidi kadmija i olova netopljivi u vodi?

Ime i prezime: T. B. -

Na sva pitanja što ih je 1a razred XV. gimnazije dobio za domaću zadaću iz kemije već je odgovoreno. Molim vas da se ubuduće prije postavljanja pitanja poslužite tražilicom.

Usput, je li pitanje o sulfidima olova i kadmija glasilo "Kako dokazati da su sulfidi... netopljivi u vodi?" ili "Kako smo dokazali da su sulfidi... netopljivi u vodi?" To su dva bitno različita pitanja. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr