ako moze da mi odgovborite na nekoliko pitanja ok: da mi kazete nesto opcenito o molekulama i njihovoj strukturi, medju molekulski silama(dipol-dipol, Wandervalsove sile,vodonikove), struktura litija karakteristicnog za metalnu vezu(kockasta struktuira), u obliku kakvi molekula se u prirodi nalaze:metali,nemetali i metaloidi,kkao jacina sila utice na prirodu spojeva.MOLILA BIH VAS AKO MOZE DA MI ODGOVORITE STA ZNATE! UNAPRIJED HVALA (MA RADIM MATURSKI :-()

Ime i prezime: Elma Prevljak lsenid@yahoo.com

Pa ti tražiš da ti prepišemo čitav udžbenik kemije! Sve ovo što pitaš, a i više od toga, lijepo je objašnjeno u udžbeniku prof. Drage Grdenića Molekule i kristali, Školska knjiga, Zagreb. Posudi taj udžbenik u knjižnici i prouči ga, a ako ti nešto ne bude jasno slobodno nas pitaj. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr