Treba mi za završni rad zaključak, otvorenog i zatvorenog sustava, predmet automatsko upravljanje.

Ime i prezime: Josip Kutlesa josipkutlesa10@gmail.com

Ovo pitanje ukratko ne razumijem. Otvorene i zatvorene sustave u kemiji spominjemo kad se bavimo termodinamikom. No, automatsko upravljanje je prilično van tog konteksta, osim ako se ne radi o automatiziranim strojevima čiji rad uključuje izmjenu topline.

Osoba kojoj ćeš se obratiti za pomoć tvoj je nastavnik, odnosno mentor tvog završnog rada. Ta osoba, za razliku od nas na E-školi kemije, znade koja je tema tvog rada i što (se) od tebe očekuje da napraviš. Ako želiš da ti mi pomognemo, trebat ćeš postaviti konkretnije pitanje tj. opisati što radiš i gdje si točno zapeo. Lijepo bi bilo i da pitanje bude unutar domene kemije, a još ljepše da je postavljeno u formi gramatički ispravne rečenice, a ne kao niz nabacanih pojmova.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   aproksimativac@gmail.com