Pozdrav. Imaju li se natjecatelji pravo žaliti na ispravak državnog povjerenstva što se tiče ispita sa županijskih natjecanja. Ako nemaju, zašto nemaju? Unaprijed hvala! Sara Ivanov

Ime i prezime: Sara Ivanov -

Pravo na žalbe postoji. U lanjskom pravilniku piše ovako: "Ako učenik smatra da njegov rad nije korektno vrednovan, mentor učenika može u roku od 12 sati od objave privremenih ljestvica poretka, podnijeti žalbu županijskome povjerenstvu u pisanome obliku. Županijsko povjerenstvo dužno je odmah riješiti žalbu i u pisanome obliku je poslati e-poštom mentoru učenika."

Ne znam kakav je bio ovogodišnji pravilnik, ali slutim da se nije mogao znatno mijenjati, kao i da će iduće godine, kad ovo pitanje opet bude relevantno, pravila biti slična.

Donekle vezano je i ovo pitanje, na koje sam odgovor također pisao prekasno, ali u nadi da će koristiti u budućnosti.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   aproksimativac@gmail.com