Poštovani, bi li mogli napisati poredak vrelišta od najmanjeg prema najvećem ili obratno za alkohole, soli, alkane, ketone, aldehide, molekule sačinjene od istog elementa, kiseline, lužine iako mislite da ima još neki bitan spoj? Hvala vam puno :)

Ime i prezime: Katja Katavić Katjak.skole@]gmail.com

Mogu pokušati poredati po vrelištima konkretne spojeve, ne i kategorije spojeva, osim ako ne definiraš neko jasno pravilo po kojemu će svaku kategoriju predstavljati točno jedan spoj, idealno tako da svi spojevi po nečemu budu srodni. Drugim riječima, pitanje nije dobro postavljeno.

Ako imaš neki konkretan zadatak, s konkretnim spojevima, najbolje bi bilo da nam pošalješ taj zadatak, a ne njegovo poopćenje. Ako te zanima nešto drugo, pokušaj preoblikovati svoje pitanje tako da ga i mi možemo shvatiti. Dotle bih preporučio zaviriti npr. ovdje, gdje se tužim na zadatke s talištima i vrelištima, budući da su često takvi zadaci dosta loše postavljeni.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   aproksimativac@gmail.com