Molim Vas da mi odgovorite koji su pokusi predviđeni za izvođenje na Državnom natjecanju? Jesu li to svi opisani u odobrenim udžbenicima ili su uključeni i neki izvan propisane literature?

Ime i prezime: Sanda Šimičić os_primorski-dolac-003@skole.hinet.hr

Pokusi pokrivaju osnovnoškolsko gradivo i neće biti složeniji od onih koje je moguće naći u osnovnoškolskim udžbenicima. Vrlo vjerojatno neće biti niti identični s onima koji su navedeni u udžbenicima. Je li dobro da učenik učini tijekom priprema pokuse iz udžbenika? Na ovo pitanje odgovor je: DA. No nije nužno da ih izvede sve. Tijekom pripreme najbolje je da svlada osnovne vještine i radnje. Što se zapravo očekuje od učenika? Da je sposoban filtrirati, zagrijavati, dokapavati, miješati, dolijevati i prelijevati otopine, prema skici sklopiti jednostavne aparature...
Težište problema bit će operativno znanje i zaključivanje.

Pogledajte u Primjer pokusa dan u našoj rubrici Susret i natjecanje.

Drago mi je da ste se javili i slobodno pitajte sve što Vas zanima.

Pozdrav.

P.S.

Znači li ovo da je ono čudnim slovima učeničke ruke ispisano prezime profesorice (Juršičević) zapravo Šimičić? :)

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr