Trebao sam napraviti pokus iz kemije,ali nisam bio u mogućnosti,i trebaju mi opažanja za taj pokus,a glasi ovako: 5 čaša i 5 željeznih čavla: 1. čaša – samo željezni čavao 2. čaša – vodovodna voda i željezni čavao skroz uronjen u nju 3. čaša – vodovodna voda i željezni čavao samo do pola uronjen u nju 4. čaša – destilirana (ili ako nemaš destiliranu prokuhana) voda i čavao uronjen u nju 5. čaša – vatom omotan čavao Čaše se promatraju punih 10 dana

Ime i prezime: Denis Vlašić denisvlasic232@gmail.com

Ako nisi bio u mogućnosti napraviti pokus, o tomu trebaš porazgovoriti sa svojim nastavnikom. Pošteno bi bilo da te ili oslobodi obaveze, ili ti dade novi rok u kojem ćeš stići napraviti pokus.

Što se samih opažanja tiče, dosta često dobivamo pitanja o pokusima s hrđanjem čavala, tako da najtoplije preporučam u tražilicu E-škole napisati "čavao", "čavl" ili "hrđ" i među rezultatima potražiti pitanja koja se odnose na pokuse slične onima koje si dobio za zadaću. Odgovori bi trebali biti od koristi, osobito nakon što izvedeš pokus pa da napisano možeš usporediti s doživljenim.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   aproksimativac@gmail.com