Poštovani, Zanime me pitanje na odgovor: Koje od navedenih opisa pripada plastici: a)anorganska tvar visokog tališta, ne topiva u vodi b)organska tvar netopiva u vodi c)organska tvar visokog tališta Ustvari...muči me odgovor je li plastika organska ili anorganska tvar!! Hvala unaprijed!

Ime i prezime: Tajana Trcović tvukas@net.hr

Plastični materijali po sastavu su najčešće organski spojevi, premda postoje i anorganski polimeri. U tom smislu, pitanje nije baš najsretnije sročeno i bilo bi bolje da je umjesto plastike stajao neki konkretan materijal poput npr. polipropena ili polistirena koji jesu organski. Također, nije sretno odabrana niti netopljivost u vodi, a niti visoko talište jer postoje i polimeri koji su topljivi u vodi i polimeri koji imaju (razmjerno) visoka tališta.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   aproksimativac@gmail.com