Dali mozete da mi date informacije za neku knjigu kao Katalog ili leksikon opasnih ili stetnih materia sa njihovim karakteristikama

Ime i prezime: Ramadan S.Uka ramadan_uka@hotmail.com

Jedna od boljih baza podataka o toksikološkim svojstvima tvari je Registry of Toxic Effects of Chemical Substances (RTECS) američkog National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH). Upišite RTECS u Googleovu tražilicu i proučite ponuđene dokumente.

Osim te baze podataka postoji i čitav niz drugih. Ako tražite podatke o nekoj specifičnoj tvari, često je dovoljno upisati ime tvari u tražilicu, i neki od ponuđenih dokumenata sadržavat će i podatke o toksikološkim svojstvima, kao i o drugim opasnostima (zapaljivost, eksplozivnost).

Više o tome bi mogli i trebali znati toksikolozi i stručnjaci za zaštitu na radu. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr