Pišem maturalnu radnju(elaborat) iz Repeomaterijala u poljoprivredi a tema je Važnost povrča u ishrani ljudi a tu još moram navesti i obraniti GMO-genecki modificiranu hranu pa vas molim da bi pomognete kako da je napišem.Zahvaljujem se unaprijed HVALA...

Ime i prezime: Marko Babić marko.babic3@htnet.os

Problematika o kojoj pitaš predmet je proučavanja biologije, agronomije, nutricionizma itd., a ne kemije, pa ti predlažem da svoje pitanje postaviš na e-školi biologije.

O GMO se inače dosta pisalo u posljednje vrijeme u časopisu Priroda, nažalost vrlo pristrano i dijelom netočno.

Za literaturu o GMO u poljoprivredi možeš se raspitati i na Agronomskom fakultetu, vjerujem da bi ti i oni mogli pomoći. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr

Upravo mi je Kristijan Kovač poslao još jedan link vezan uz GMO. Klikni ovdje, a možeš mu se i javiti na e-mail kkovac@chem.pmf.hr za još materijala na hrvatskom. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr