Dobar dan! Možete li mi riješiti zadatak koji glasi:IZRAČUNAJ MASU SMJESE KOJA SE SASTOJI OD 48 GRAMA ČISTOG SUMPORA ČIJI JE MASENI UDIO 65% I STRUGOTINA ALUMINIJA ČIJI JE MASENI UDIO 35%. Ako nije problem,zadatak mi treba danas do 15h. Lijep pozdrav!

Ime i prezime: Maja Grgurević majagrgurevic05@gmail.com

Ako postoji problem s vremenom, treba se lijepo vratiti par dana u prošlost i zamoliti za pomoć na vrijeme. Ovako riskiraš da pitanje nećemo ni vidjeti prije nego što prođe rok koji zadaješ. To se upravo i dogodilo pa koristim pitanje za neredovni podsjetnik na to kako nam pomoći da vam pomognemo.
Prvi je korak, dakle, pitati na vrijeme.
Nulti korak, prije onog prvog, je provjeriti da na nešto slično već nismo odgovorili. Ako u tražilicu E-škole upišeš "izračunaj masu smjese" ili "masa smjese", naći ćeš pregršt odgovora koji se bave masenim udjelima i koji su ti mogli biti od velike pomoći s ovim i sličnim zadacima.

Za slučaj da i dva dana prekasnije želiš znati kakovo je rješenje zadatka, ono iznosi 74 g.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   aproksimativac@gmail.com