Poštovani. Uskoro će biti organizirano županijsko natjecanje iz kemije za koje se pripremam tako što rješavam prošlogodišnja natjecanja. Zanima me postoje li još neki izvori iz kojih mogu dodatno proučiti gradivo koje će biti na županijskom natjecanju iz kemije za prvi razred. Hvala.

Ime i prezime: Marko Dalbello markodalbello5@gmail.com

Ako već nemaš Stehiometriju Milana Sikirice, svakako pokušaj posuditi ili nabaviti primjerak jer unutra ima zadataka za vježbu od osnovne škole pa do prve godine kemijskih i srodnih fakulteta. Isti autor napisao je i dva digitalna udžbenika, jedan za osnovnu školu i jedan za prvi razred srednjih škola, koji bi mogli imati poneku korisnu informaciju koju nećeš naći na drugim mjestima. Oba se mogu naći na stranicama E-škole. Kako se hrvatske reforme školstva u znatnoj mjeri svode na redukciju gradiva, nije zgorega ni prokopati po starim "regularnim" zbirkama zadataka, budući da one često sadrže stvari koje su u međuvremenu dobile status "za one koji žele znati više".