Molim vas da mi objasnite pozitivan uticaj hemije na uslove zivota i rada, hvala

Ime i prezime: Jasarevic Muenesa jasarevicmuenesa@gmail.com

Ako te zanima značaj kemije, odnosno kemijske industrije za svakodnevni život, preporučio bih sljedeći misaono-rekreakcijski pokus: prošeći se vlastitom kućom i promisli o predmetima na koje ćeš naići. Koliko je od njih nastalo prirodnim putem, a koliko u tvornicama? Koliko ih je napravljeno od prirodnih materijala, a koliko od umjetnih (što će reći da su proizvod kemijske industrije)? Dok šećeš, prisjeti se kad si zadnji put bila bolesna i kako je prošla bolest. Jesu li ti trebali kakvi lijekovi? Gdje oni nastaju? Gdje nastaju njihova pakiranja? Šetnja bi svakako trebala uključivati kuhinju i smočnicu, ali i alatnicu, ako imaš kakvu. Konačni dio pokusa bio bi strogo misaoni: zamisli da kemijske industrije nema. Što ti je preostalo za svakodnevni život?

Usput, možeš zaviriti i u ovaj odgovor.