Imam test iz kemije na temu ph-vrijednosti otopina kiselina i baza, indikatori. Pa me zanima kolko brzo mogu dobit odgovor.

Ime i prezime: Marin Hlad tkd.marin26@gmail.com

Brzina odgovaranja ovisi o tomu koliko imamo slobodnog vremena i koliko je ukupno postavljeno pitanja u nekom periodu. Na ovo pitanje odgovaram šest dana nakon što je postavljeno, što je direktna posljedica toga da sam u gužvi i da dnevno bude postavljeno i po desetak pitanja.
Kombinacija gužve i navale na E-školu nije opći slučaj, tako da se odgovor u normalnim vremenima može očekivati kroz dan-dva, a u slučaju jako kompliciranih pitanja može proći i tjedan. Međutim, trenutno živimo u zanimljivim vremenima, a kako trenutna pandemija vjerojatno neće završiti prije kraja godine, izvjesno je i da će na E-školu i dalje pristizati puno više pitanjâ nego inače. Zbog toga je (sad puno više nego inače) vrlo korisno prije postavljanja pitanja provjeriti je li na isto ili slično pitanje već prije odgovoreno. S osam i pol tisuća odgovora postoji poveća šansa ne samo da smo se bavili sličnim pitanjem, nego i čak da smo identičan zadatak već rješavali.

U konkretnom slučaju, moj bi prijedlog bio u tražilicu upisati ključne riječi iz pitanja, dakle "indikator" "vrijednost pH" ili "pH", "kiseline", "baze", a onda gledati ima li među rezultatima nešto korisno. Ako se pojavi jako puno rezultatâ, pregledavanje se može ubrzati i tako da se kombinacijom Crtl+F stranica s rezultatima pretraži za još neku od ključnih riječi.

Ako pretraga ne urodi plodom ili postojeći odgovori ne rješavaju problem do kraja, onda nam se javi i pokušaj što bolje opisati što te muči, odnosno što ti od gradiva nije jasno. Objašnjavati cijela poglavlja udžbenikâ nema puno smisla, ali pojedinačne koncepte rado ćemo objasniti. U krajnjoj liniji, ako ti tvoj udžbenik nije bio od pomoći, možeš se poslužiti drugim. Na ovim stranicama imamo dva digitalna udžbenika, jedan za osnovnu školu i jedan za prvi razred srednjih škola.