ZAŠTO NE STAVLJATE RJEŠENJA ZADATAKA S NATJECAJA NA VAŠU WEB STRANICU?

Ime i prezime: DANIJELA VARDIĆ danijela.vardic@hinet.hr

Zakaj pišeš velikim slovima? To ti baš nije pristojno na webu jer djeluje kao da vičeš, a čujemo se dobro. :))

Ne dajemo rješenja jer ne vjerujemo u pasivno učenje, jer želimo komunicirati s vama i jer vam želimo pomoći da steknete određenu sigurnost u sebe.

Znači postoje zadaci za koje je čovjek siguran da ih zna rješiti (barem bi tome trebao težiti). Ovih je nadam se puno. :)

Postoje i oni za koje čovjek nije siguran, ali ima neko rješenje. E za te bi trebao postaviti pitanje i reći taj i taj zadatak u toj i toj zadaći riješio sam tako i tako i dobio to rješenje - je li to dobro ili loše?

Ovo je dobro jer će i odgovor reći je li dobro i zašto je dobro i obratno. Najbolje učimo kad komuniciramo (pričamo). Dođeš li doktoru i šutiš, on ti vjerojatno neće puno pomoći - očekuje se da ćeš se na nešto žaliti. Tako i ovo, kad kažeš napravio sam to i to jer mislim to i to onda ti se može pomoći ako je krivo jer se onda vidi i zašto je krivo.

Postoje i zadaci s kojima uopće ne znaš što bi (takvih je nadam se malo) i onda kažeš taj i taj zadatak ne znam, nemam nikakve ideje. Onda ti mi prvo prišapnemo neku ideju, da vidimo hoće li krenuti na bolje i tako, da kažem korak po korak, dođemo do toga da nešto i naučiš.

Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr