Navedenim tvarima pridruži slova uz karakteristična svojstva. 1.dijamant 2.staklo 3.guma 4.željezo 5.školska kreda 6.zlato 7.plastika 8.kuhinjska sol 9.sumpor 10.šećer 11.obični alkohol a) na vlažnom zraku hrđa b) mekana i elastična tvar c) najtvrđa prirodna poznata tvar d) u čvrstom stanju vodi struju e) ne otapa se u vodi f) interna tvar g) reaktivna tvar h) otapa se u vodi i) ima magnetska svojstva j) slanog je okusa k) lako hlapljiva tvar

Ime i prezime: Jovana Kelebuda kelebudajovana@gmail.com

Prije par tjedana dobili smo identično pitanje, tako da bi odgovor u principu trebao biti identičan. Dakle, "preimenuj" internu tvar u inertnu (tj. nereaktivnu) i pokušaj samostalno tvarima pridružiti svojstva. Ako zaostane kakva dilema, javi što ti nije jasno, zajedno s onim za što misliš da ti jest jasno.
Usput budi rečeno, jedan dosta elegantan pristup ovom povezivanju je da si napišeš dva stupca, jedan s tvarima, drugi sa svojstvima, i onda ih povezuješ crtama. Isto možeš napraviti i npr. u MS Excelu ili PowerPointu, samo što onda ne trebaš crte, nego možeš i vući polja ili okvire po ekranu.