Poštovani, što se smatra pod:"Povezuje temperaturu s prosječnom kinetičkom energijom kemijskih vrsta (atoma i molekula) u sustavu." te što se smatra pod:"opisuje agregacijska stanja tvari i promjene agregacijskih stanja ovisno o temperaturi i tlaku." (to su područja znanja koja se traže na natjecanju). Unaprijed hvala! Matej Vuković

Ime i prezime: Matej Vuković mvukovic250505@gmail.com

Prva rečenica vjerojatno se odnosi na shvaćanje činjenice da se pri višim temperaturama atomi i molekule u prosjeku brže giblju (dakle, imaju veću kinetičku energiju) ako se mogu gibati, a inače se jače ziblju (tj. u višim su vibracijskim stanjima).
Druga se rečenica vjerojatno odnosi na to da se razumije što su i koja su agregacijska stanja te kako promjene tlaka i temperature utječu na promjene agregacijskih stanja.