Poštovanje! Zanima me jesu li Balea antibakterijske maramice dezinficijens srednjeg ili niskog stupnja djelotvornosti.Ovo je njihov sastav: D-glukonska kiselina, spoj s N,N"- bis(4-klorfenil)-3,12- diimino-2,4,11,13- tetraazatetradekan diamidinon(2:1), 1% I etanol 19,2%

Ime i prezime: Ivona Halas ivonahalas@gmail.com

Umjesto da koriste ovo dugo ime, kemičari će radije pričati o klorheksidinu. Ne mogu posve sigurno reći kamo spada jer nisam našao ni jednu tablicu s dezinficijensima, u kojoj bi on bio spomenut. Međutim, dojam koji sam stekao iz informacija ovdje i ovdje je da klorheksidin spada u dezinficijense niskog stupnja djelotvornosti. Nadalje, ovdje i ovdje jasno je rečeno da klorheksidin ne djeluje na bacile tuberkuloze, što ga prilično sigurno svrstava u dezinficijense niskog stupnja djelotvornosti.