Dobar dan,puno bi mi znacilo kada bi odgovorili na pitanje. Za dz moram napraviti pokus- kristalizacija modre galice. Znate li gdje mogu kupiti modru galicu u Zagrebu(ima li je mozda u Hospitaliji ili u apotekama),koju kolicinu modre galice koristit i kako izvast taj pokus kako bi mi kristali ispali sto ljepsi.Unaprijed punoo vam hvala na odgovoru.

Ime i prezime: Iva Lipovac iva.lipovac75@gmail.com

Modra galica se u medicini koristi kao sredstvo za izazivanje povraćanja, tako da bi je trebalo biti po apotekama, ako u međuvremenu nije zabranjena. Moja bi preporuka ipak bila potražiti kakvu poljoprivrednu apoteku jer će tamo imati modru galicu za tehničku uporabu, koja bi trebala biti znatno jeftinija, a za kristalizaciju će biti sasvim dobra. Gdje ima poljoprivrednih apoteka po Zagrebu, ne znam, ali možda zna Google. Također, u slučaju da svi drugi izvori zakažu, možda se isplati pitati ovdje.

Što se tiče uputa za kristalizaciju, nemam ništa za dodati onomu što je napisano ovdje.