poštovani, je li potrebno ispunjavati tri dolje naznačena prostora kad je oznaka “OSTALO” pozdrav darko

Ime i prezime: darko jeričević jeredar2@gmail.com

Rubrike o stupnju obrazovanja imaju dvije temeljne svrhe. Prva je praktična: lakše nam je odgovoriti na pitanje kad znamo što ugrubo znade osoba koja je to pitanje postavila. Nije isto odgovarati nekome čije je znanje kemije osmoškolsko i nekome tko studira kemiju. Ako ste s (kemijskim) obrazovanjem gotovi, možete jednostavno napisati najviši stupanj koji ste dosegli.
Druga svrha tih rubrika je istraživačka. Zanima nas odakle dolaze pitanja i kakav je obrazovni status osoba koje postavljaju pitanja. Koliko mi je poznato, zasad postoje dva diplomska rada koji se time bave (ovaj i ovaj). Iako znatiželja ne mora uvijek imati nekavo "korisno" opravdanje, u ovom slučaju informacije o tomu tko, što, odakle i zašto pita, mogu poslužiti kao temelj za eventualne buduće prepravke stranica E-škole, kao i drugim projektima koji se bave krpanjem rupa u (našem) obrazovnom sustavu.