Poštovani, mogu li doktorirati na na pmfu na kemijskok odsjeku ako završim farmaciju? Hvala puno i molim Vas da odgovorite što prije jer je pitanje fakuleteta koji ću upisati za nekoliko dana?

Ime i prezime: Karla Mesarek mesarek.k@gmail.com

Koliko mi je poznato, diploma s bilo kojeg fakulteta koji uključuje poznavanje kemije trebala bi biti dovoljna da se može ići na doktorski studij na Kemijskom odsjeku PMF-a. Naravno, ono što će odlučivati o tomu gdje ćeš upisati doktorski studij neće biti samo fakultet na kojemu si diplomirala, nego u prvom redu tvoji interesi i kompetencije. Moderna znanost vrlo je sklona interdisciplinarnosti, tako da je danas savršeno normalno da se u istraživačkim grupama koje se bave npr. kemijom nađu i programeri i biolozi, ili pak fizičari. Iako ne znam za takve slučajeve, mogu si zamisliti i da neki lingvist napravi doktorski rad iz kemije. Ili obrnuto. Farmaceuti su pak u kemiji takoreći kod kuće.