Molim pomoć s ovim pitanjem.Koja od navedenih otopina iste molalnosti tvari ima najniže ledište.I ako nije problem ovo jos koja od navedenih tvari se najmanje otapa u vodi pri sobnoj temperaturi: fruktoza,fenol,metanal,celuloza hvala unaprijed.

Ime i prezime: Edin edinazmesic98@gmail.com

Ako se oba pitanja odnose na iste četiri tvari, onda prvo nije baš najbolje sklopljeno, budući da se celuloza u vodi uopće ne otapa, tako da je jedina "otopina" u kojoj bi molalnosti svih četiriju spojeva bile iste zapravo čista voda. Nadalje, dok su fruktoza i fenol u vodi prisutni kao takvi (sa sitnim odstupanjima u molalnosti zbog ravnoteže između cikličke i linearne forme fruktoze te disocijacije fenola), metanal se u vodi uglavnom nalazi kao metandiol, što znači da će se otapanjem formaldehida u vodi količina vode smanjivati. To isto malo komplicira stvari.
Odgovor na drugo pitanje sad već znaš, a princip kojim se treba voditi kad naletiš na tvari u prvom zadatku opisan je ovdje.