Dobar dan!Imam pitanje...Možete mi objasniti to da deterđent utječe na to u koju ga vrstu vode stavimo(destilirana, mineralna , itd,...) Hvala!

Ime i prezime: Linda linda.komanic@gmail.com

Na to u koju ćeš vrstu vode staviti deterdžent ne utječe sâm deterdžent, nego volja tebe ili osobe koja ti je dala zadatak da staviš deterdžent u vodu. Koliko mi je poznato, deterdženti, nemajući niti vlastite volje niti psihoaktivnog djelovanja, nemaju osobit utjecaj na ljudske odluke.

Ako kojim slučajem zapravo pitaš kako pojedine vrste vode utječu na deterdžente, odgovor je da utječu slabo do nikako. Za razliku od sapunâ, koji u tvrdim vodama daju talog kalcijevih i magnezijevih soli viših masnih kiselina, deterdženti, koji sa spomenutim kationima ne reagiraju, u tvrdim vodama jednako su efikasni kao i u mekima.