Dobar dan! Moje je pitanje djelomično u vezi kemije. Ja obožavam kemiju oduvijek i uvijek idem na natjecanja, ali imam jedan problem ne ide mi matematika.Imam 4 iz nje Stvarno bih željela upasti na PMF,ali bojim sa da možda neću zbog matematike, mislite li da bih mogla upasti. Unaprijed hvala na odgovoru ❤️

Ime i prezime: Sara Došić eva.bencak-radosevic@skole.hr

Matematika je dosta bitna za kemiju, tako da bih preporučio da kroz srednju školu ponešto vremena odvojiš i za matematiku, ali i fiziku. Do upisa na fakultet imaš još četiri godine, tako da će ti stalan rad prilično sigurno omogućiti da upišeš fakultet koji te zanima (uz PMF, naime, postoji još nekoliko kemijskih i kemiji bliskih fakulteta). Ako te matematika nastavi mučiti i kroz srednju školu, postoji mogućnost da se (barem) na PMF upišeš i izravno (naravno, uz položenu državnu maturu), i to tako da se plasiraš na državno natjecanje iz kemije. Ako si redovita na natjecanjima, to uopće nije neizvediv pothvat.