Kakvi su spojevi: CH3-N=N-CH3, C2H5-N=N-CH3 i C2H5-N=N-C2H5, jesu li ikad sintetizirani? Na webu gotovo da i nema informacije o njima.

Ime i prezime: Tomislav B.

Azometan (ili dimetil-diazen), azoetan (ili dietil-diazen) i etil-metil-diazen spadaju u alkilne azo-spojeve, odnosno diazene. Diazeni su kao grupa spojeva poznati nešto više od poldrug stoljeća.
Alifatski diazeni su, nasuprot aromatskima, prilično nestabilni i skloni eksplozijama, tako da im je primjena podosta ograničena na znanstvena istraživanja, u prvom redu eksplozivnih i radikalskih reakcija. Među češće korištenim alifatskim diazenima značajan je AIBN, koji se koristi kao inicijator za polimerizacije. Pokoju dodatnu informaciju o tri spoja koja si naveo u pitanju naći ćeš ako pretražiš Internet s njihovim engleskim nazivima kao ključnim riječima (azomethane, azoethane, methyl-ethyl-diazene).