Molim Vas možete li mi odgovoriti na pitanja koja sam postavila.Neću Vas prisiljavati ili išta slično,znam da imate puno pitanja za odgovoriti ali moje je zbilja jako hitno.Unaprijed Vam se zahvaljujem.:) -Sara Matić-

Ime i prezime: Sara Matić sara.matic@gmail.com

Kao što možeš primijetiti, odgovorio sam ti na sva pitanja. Ovdje ću se ukratko osvrnuti na tvoj zahtjev da to bude brzo jer ti je, eto, hitno.

Najbolji način da ti na pitanja odgovorimo još danas je da nas pitaš još prekjučer. Činjenje stvari na vrijeme doslovce radi čuda i to ti mogu posvjedočiti ne samo kao netko tko preko deset godina odgovara na pitanja iz kemije, nego i kao netko tko se barem desetljeće dulje od toga poluprofesionalno bavi prokrastinacijom.

Općenito, E-škola je volonterski projekt, što će reći da nemamo radno vrijeme i radno mjesto za odgovaranje na pitanja te adekvatnu plaću, već to radimo od vlastite volje i mimo poslova kojima bismo se stvarno trebali baviti. Nekakovo požurivanje ili inzistiranje na bitnosti upravo vlastitih problema teško će nas požuriti, ali zato nas može podsjetiti da odgovaranjem na pitanja zapravo zanemarujemo vlastite dužnosti.

Nadam se da će ti pet odgovora pomoći bilo s ispitom, bilo sa zadaćom, a za moguće buduće probleme najtoplije preporučam da se jednostavno javiš na vrijeme, tako da nam odgovaranje bude zabava, a ne breme.

Usput, ako ti iza učenja ostane štogod vremena, možeš pogledati i jedan općenitiji komentar na pitanja koja dobivamo, odnosno o tomu kako im pristupam.

I još usputnije: kako bi nas točno prisilila da ti odgovorimo na pitanja? Nije da mi se tako nešto baš često događa u životu pa bi me zanimalo.