Poštovani,ja sam prvi put ovdje pa ne znam hoće li se ovo poslati ili da će te mi vi odgovoriti...Nadam se da hoće jer na to pitanje moram imati odgovor do utorka jer nam je to za domaću zadaću,pa zato....(a nitko ne zna) a)odjeljivanje smjese joda i kuhinjske soli(kojim postupkom b)odjeljivanje pojedinih sastojaka iz smjese čiste vode,školske krede i modre galice.(kojim postupkom) Unaprijed Vam zahvaljujem i molim Vas što prije odgovorite!

Ime i prezime: Mislav Klemarić mklemaric@gmail.com

Srećom po tebe, ne samo da imam određenih ideja kako riješiti ta dva problema, već smo i ja i drugi na E-školi već mnogo puta dobivali slične probleme i o njima pisali, recimo ovdje, ovdje, ovdje, ovdje i ovdje, a u neku ruku i ovdje. Ti bi ti odgovori u najmanju ruku trebali dati inspiraciju za rješenje ovih dvaju problema.

Ako ti ovo ne bude od pomoći, javi se brzo opet, ali s vlastitim idejama o tomu što bi napravio, a ako bude, evo još nekoliko smjesa za razdvajanje:
- krupni šljunak i zrnje graha
- pijesak i sjeme salate
- pijesak i modra galica
- modra galica i jod
- sumpor i željezne strugotine
- sumpor i bakrene strugotine
- urea i natrijev klorid
- voda i ulje