Pozdrav, Dobili smo zadatak od kemije s kojim nisam bas upoznata. Glasi : “Napiši reakcije,imena i vrstu spojeva .” a) C6H8 pov temp-> b)n x (H2C=CH-CH3) -> c) ___+ Cl2 svijetlo -> d)C6H14+ O2 -> Puno hvala i lijep pozdrav, Labinjanka

Ime i prezime: Ivana Knapić ivana.knappi@gmail.com

Ovako napisan, zadatak je za (kemijski) otpad.

C6H8 može biti npr. cikloheksadien, metilciklopentadien i još hrpa toga. Različiti spojevi različito se ponašaju kad se zagriju. Eventualno možemo zamisliti da se temperatura baš jako podigla i da smo dobili ugljik i vodik.

Propen može polimerizirati u polipropen. Pretpostavljam da se "n" i "x" odnose na polimerizaciju.

Supstitucija klorom pogonjena svjetlom može se izvesti praktički na bilo kojem ugljikovodiku. Pored toga, svjetlo će pokrenuti i reakciju klora s vodikom, a vjerojatno i još pokoju reakciju.

Zadnje se pitanje vjerojatno odnosi na gorenje heksana.