Dobra večer! Zanima me kako riješiti ovaj zadatak iz gradiva elektrokemijski procesi. 1.u tri čaše nalazi se otopina Pb(NO3)2 i u svaku čašu dodamo po jedan od metala: Mg, Zn i Cu. Objasni i jednadžbama prikaži što se dešava u čašama Ako biste bili u mogućnosti lijepo bih Vas zamolila da zadatak objasnite do sutra ujutro jer pišem ispit Hvala na pomoći!

Ime i prezime: Ivana Purić ivanaa.puric@gmail.com

Ukratko, olovo će iz otopine izlučiti oni metali koji imaju manji redukcijski potencijal od olova. Koji metal(i) od trojke u zadatku zadovoljava(ju) taj uvjet, možeš naći ovdje.

Što se sad već jučerašnje sutrašnjice tiče, mogu tek ponoviti da niti mi stignemo sve odmah odgovoriti, niti će nas nečije kampanjstvo na tako nešto potaknuti.

Ako budeš trebala popravljati moguće ne odveć dobar rezultat ispita, pored kratke i dovoljne upute gore pomoći će ti i tekstovi poput ovoga, ovoga ili ovoga.