Sto je sp2 hibridizacija i sto se događa s orbitralama te kakve su one?

Ime i prezime: Maja Roginić roginicmaja@yahoo.com

O hibridizacijama smo ovdje već puno pisali i barem se meni ne da opet isto pisati. Dok profesor Judaš ne dovabi neku novu generaciju studenata, da odgovara na pitanja školaraca i drugih studenata, preporučio bih zagledati se u arhivu E-škole. Nasuprot stehiometrijskim zadacima, koji često nemaju korisnih ključnih riječi pa ih je teško naći samo po sadržaju pitanjâ ili odgovorâ, ovo je tema koja ima vrlo karakterističnu riječ. Dakle, upišeš li u tražilicu izraz "hibrid", naći ćeš solidnu hrpicu odgovorâ koji se dotiču tvog pitanja. Među njima bih izdvojio ovaj odgovor, zajedno s dva odgovora koji se u njemu preporučaju. Ako te zanima i što su orbitale, pogledaj ovdje i osobito u dva Frankina odgovora koja tamo preporučam pročitati.