Šta je specifična težina molekula i kako možemo razlikovat molekule na osnovu specifične težine?

Ime i prezime: Salkić Mirza salkicmirza12@gmail.com

Specifična težina (barem u Hrvatskoj) isto je što i gustoća, dakle omjer mase i volumena neke tvari. Očito, taj termin nema smisla za molekule. Moguće je da je netko tu zapravo mislio na relativne molekulske mase. U svjetlu te mogućnosti, moguće je da drugi dio pitanja cilja na masenu spektrometriju, a moguće i na mjerenja koligativnih svojstava otopina te gustoće plinova, gdje je relativna molekulska masa dosta nezaobilazna.
U svakom slučaju, preporučio bih zavući se u knjižnicu na fakultetu, izvući par udžbenika opće kemije te kemijske rječnike na domaćim jezicima i pogledati što sve imaju, a da je "specifično".