Pozdrav! može li malo uputstvo oko podjele kemijskih veza po jačini. Recimo kada određujemo talište ili vrelište, na koji način određujemo koja je veza jača kada recimo imamo spojeve s ionskom,metalnom,kovalentnom vezom?

Ime i prezime: Paola Radovnikovic paola.rad14@hotmail.com

Nije to baš najpoštenije pitanje. Kod molekulskih tvari talište i vrelište ne ovise o jačini kovalentnih veza, nego o jačini međumolekulskih interakcija, dok su jakosti kovalentnih, ionskih i metalnih veza općenito dovoljno bliske da ih nije baš najuputnije poredavati.
Još ponešto o tomu pisao sam ovdje i ovdje, a ako ti trebaju upute za rješavanje zadataka u kojima nešto treba poredati po talištu ili vrelištu, upiši u tražilicu izraze "poredaj", "tališt" i "vrelišt" pa potraži među rezultatima, što se odnosi na tvoje pitanje.