Pozdrav, molila bih Vas odgovor koji kristal(i) nastaju iz alauna KAl(SO4)2 x 12H2O + KCr(SO4)2 x 12H2O Unaprijed hvala, i hvala za dosadasnje odgovore

Ime i prezime: Barbara Maric

Što će kristalizirati iz otopine kromove i obične stipse, ovisi o tomu u kojem su omjeru pomiješane, kolika je ukupna koncentracija i pri kojoj temperaturi počne kristalizacija. Naime, te su dvije soli izostrukturne, što će reći da kristaliziraju na isti način, posljedica čega je da se zamjena kroma za aluminij ili obrnuto može izvesti bez štete po kristalnu strukturu. To pak znači da će po svoj prilici uvijek nastati ljubičasti kristali, dakle kristali koji sadrže i aluminijevu i kromovu stipsu, ali točan će njihov omjer ovisiti o uvjetima kristalizacije.