Postovani, je li vam poznat neki reagens za sililiranje koji je stabilan u vodi, tj. ne hidrolizira u vodenoj otopini? Reagensi za uvodjenje sililne skupine za zastitu alkohola kao TMSCl, TBSCl, MSTFA, TBDPSCl i slicni raspadaju se u vodi.

Ime i prezime: Danijel Grisogono dagrisogono1@gmail.com

Kako se niti ne bavim takovim reakcijama, niti poznajem nekoga tko to radi, ne mogu dati osobito koristan odgovor.
Ipak, usudio bih se reći da je sililiranje u vodi jalov posao jer sililni eteri u pravilu hidroliziraju, tako da nehidrolizirljiv reagens ne može biti od osobite koristi, osim ako sve ne izvodiš jako brzo, skupa s izolacijom produkta.
nešto ekstremniji pristup opisan je u ovom radu. Tamo su istraživači koristili BSTFA, ali ne kao nešto što bi bilo postojano u vodi, već su reaktante držali u sustavu acetonitril—voda, a reagens dodavali dok nisu potrošili svu vodu. Nisi rekao što točno želiš postići, ali možda ti taj rad posluži kao inspiracija.