Molim vas da mi odgovorite na ovo pitanje.Naime pokusala sam potraziti odgovor na internetu ali ništa od toga. pitanje: Poput vode, i alkoholi reagiraju sa reaktivnim metalima (primjerice,natrijem,kalijem i kalcijem). Pri ton nastaju alkoksidi i plinoviti vodik.Kemijskom jednadžbom prikaži reakciju metanola s natrijem.? unaprijed hvala puno

Ime i prezime: Laura Marić laura.maric82@gmail.com

Jamačno si se nešto zamjerila bogovima Interneta, kad ti ne žele pomoći. Ja sam, recimo, vrhovnom božanstvu Googleu napisao "reakcija metanola i natrija, a Google mi je kao prvi rezultat pretrage ponudio članak o natrijevom metoksidu na bosanskoj Wikipediji (dok je kao drugi ponudio jednu prezentaciju s E-škole). Iako je bošnjački službeno strani jezik, vjerujem da ćeš se uspjeti snaći u njegovim specifičnostima i pronaći jednadžbu koja ti treba.
Usput možeš pogledati i moj odgovor Silvani, na vrlo slično pitanje.