Pozdrav Ja sam učenica sedmog razreda i trenutno iz kemije učimo kisele i lužnate otopine no ne mogu pronaći odgovor na jedno pitanje... Pitanje glasi ovako: Koje biste mjere zaštite i opreza primijenili pri uporabi sredstva za čišćenje pećnice? Hvala unaprijed na pomoći...

Ime i prezime: Antonia Filipović antoniafilipovic332@gmail.com

Prilično sam siguran da na boci s tim sredstvom piše točno što treba raditi, prvo da do nezgode ne dođe, a potom i što ako do nezgode ipak dođe. Vrlo je vjerojatno da piše da treba nositi gumene rukavice i paziti da se ne udišu niti pare, niti aerosol tog sredstva, e kako se ne bi oštetila koža ili dišni organi. Najbolje bi ipak bilo da pogledaš imaš li što od toga kod kuće pa pročitaš upute za uporabu. Ako pak nemaš, možeš prvi idući put, kad budeš u kakvom dućanu, potražiti neko od sredstava za čišćenje i pogledati što piše na pakovanju.