Znam da ovo pitanje ima veze s biologije,ali vjerujem i da vi znate odgovor.Što bi se dogodilo s znojenjem kad bi toplinski kapacitet isparavanja vode bio nizak?

Ime i prezime: Ivan Marić palesamnasvijetu73@gmail.com

Prvo bih ispravio dvije greške u pitanju. Jedna je tvoja i odnosi se na područje pitanja. Ono, naime, u prvom redu pripada fizici. Druga greška je vrlo nesretno sklopljen izraz "toplinski kapacitet isparavanja". On nema smisla, a na njegovom je mjestu trebala biti toplina ili, bolje, entalpija isparavanja.
Za odgovor pak vjerujem da do njega možeš i sam doći. Ono o čemu trebaš porazmisliti je što znači visoka, odnosno niska toplina isparavanja, te kako se to odnosi na promjenu temperature tijela s kojega nešto hlapi. Također, moraš se prisjetiti i čemu uopće služi znojenje.
Sve skupa možeš pretočiti u jednostavni misaoni pokus: imaš dvije identične kuglice čije su površine natopljene dvjema različitim tekućinama. Tekućine imaju slična vrelišta, tako da hlape približno jednako brzo, ali razlikuju se toplinama isparavanja, budući da jedna ima znatno veći, negoli druga. Pitanje je koja će se kuglica više ohladiti.