U čaši A i B stavljen je grumenčić kalcijeva karbonata.u času A dodanovje nekoliko mililitara vode ,a u casu B klorovodicne kiseline.Sto se moglo vidjeti u casi A ,a što u čaši B

Ime i prezime: Martina Tarle

Kao i kod tvog pitanja o natrijevom hidroksidu, slutim da se radi eksperimentu, a ne zadatku koji traži bubanje napamet.
Srećom po tebe, čak i ako nisi vidjela ili napravila pokus na nastavi, možeš ga samostalno izvesti doma. Trebaju ti dvije čaše, dva vapnenačka oblutka (bit će to kamenčići sive do bijele boje, moguće s kakvim drugim detaljima), voda i solna kiselina, s tim da umjesto solne kiseline možeš uzeti i kuhinjski ocat.
Pokus se svodi na to da kamenčiće ubaciš svakog u jednu čašu i onda jednog zaliješ vodom, a drugog kiselinom, te dalje pratiš što se zbiva. To bi trebalo biti da odgovoriš na pitanje iz zadatka. Ako u tom zadatku ima još pitanja i ako isto stvaraju probleme, javi se opet.