Mozemo li natrijev slufat dobiti sintezom metala i nemetala? (Obrazloži odgovor)

Ime i prezime: Martina Tarle

Zamiješamo li natrij, sumpor i kisik u omjeru u kojemu se nalaze u natrijevom sulfatu i pritom osiguramo da nam se reakcijska smjesa prvo ne razleti, a poslije da bude dovoljno vruća da sve može izreagirati, vjerojatno ćemo kad-tad imati natrijev sulfat.
Sinteza se također može provesti i u više koraka, i to na više različitih načina (npr. prvo spraviti natrijev sulfid, a onda ga oksidirati do sulfata, ili oksidirati zasebno natrij i sumpor, a onda ih staviti da međusobno reagiraju).
Posljedično, rekao bih da se natrijev sulfat može dobiti sintezom metala i nemetala. Ako netko misli suprotno, volio bih čuti zašto ta osoba tako misli.