Hvala na odgovoru na pitanje o zadatku s biretom. Pitanje je bilo detaljno napisano upravo iz razloga što žalba na taj zadatak nije prihvaćena uz obrazloženje da se u zadatku traži "Očitajte volumen". Tim je odgovorom na žalbu, svjesno ili nesvjesno, zanemaren drugi dio teksta zadatka u kojemu je navedeno koji se točno volumen treba očitati, pa me zanimalo vaše stručno mišljenje.

Ime i prezime: Ivan Tečer ivan.tecer@gmail.com

(Pitanje se nastavlja na ovo.)

Ako ti je žalba već odbijena (a sumnjam da postoje žalbe na odgovore na žalbe), ostaju ti tek zadovoljstvo time što si bio u pravu i (također i moja) nada da se šteta može svesti na povrijeđen osjećaj za pravdu. Kako ne znam što si točno napisao niti u odgovoru niti u žalbi, ne mogu prosuditi jesu li ispravljači pogriješili dvaput, ili te jednostavno nisu razumjeli. Naime, doznao sam da ljudi koji provode ispite iz kemije jesu shvatili da se u tom zadatku potkrala greška. No, kako su točno vrednovali odgovore onih učenika koji su isto shvatili da nešto ne valja (onima koji su napisali odgovor koji se uklapa u ostatak zadatka to je priznato kao ispravno), znam samo u tvojem slučaju. Nadam se da se radi o iznimci.