Poštovani, molim Vas za preporuku iz organske kemije, trebala bi mi naprednije literatura (razina iznad Pinea i Carey-a i sličnih udžbenika), zanima me i mišljenje o March-ovoj organskoj kemiji. Unaprijed hvala, Josip

Ime i prezime: Josip Marić josip.maric93@gmail.com

Pouzdani izvor (kemijski olimpijac) preko posrednika mi je poručio jednu jedinu riječ: Clayden. To se može uzeti i kao mišljenje o Marchu.

Ja ću pak dodati da nijedna od dostupnih knjiga neće biti loša, a k tomu različiti metodološki pristupi različito odgovaraju različitim ljudima, tako da je najmudrije početi raditi s jednom knjigom i onda na prvom dijelu koji se čini težak ili sumnjiv otvoriti nekoliko drugih udžbenika i pogledati što tamo piše o istoj temi.
Također ću dodati da vrlo zabavno može biti i tu i tamo otvoriti Nollerovu organsku kemiju, više kao lektiru, negoli kao udžbenik.