Postoji li neki jeftin umjetni materijal, trajan (nije podložan biorazgradnji) koji ima svojstva polupropusne membrane (za osmozu)?

Ime i prezime: Tomislav B.

Teško, ali ako si liberalan po pitanju značenja riječi "jeftino", onda sigurno. Naime, kompletna industrija reverzne osmoze radi s takvim materijalima. Područje je inače daleko od zgotovljenog, tako da hrpe ljude i dalje rade na razvoju novih materijala za polupropusne membrane, kako u znanosti, tako i u tehnologiji.
Ako je tvoje pitanje zapravo bilo "gdje kupiti", ne mogu ti dati ikakav koristan odgovor jer se polupropusnim membranama nisam nikad bavio, a guglati možeš i sam. Za slučaj da te muči engleski, možeš početi s "artificial semipermeable membrane". Nije da ima puno materijala baš na tu temu, ali brzo ćeš naći barem na vikipedijske članke i nekoliko znanstvenih radova.