Moja tema završnog rada je ˝Plin praskavac˝. Pretraživala sam puno o samom vodiku i o plinu praskavcu no potrebne su mi neke detaljnije informacije pošto je u pitanju završni rad.Molila bih vas da mi malo pobliže pojasnite nešto o plinu praskavcu te o samom vodiku tj. točnije vodiku kao redukcijsko sredstvo. Hvala unaprijed :)

Ime i prezime: Iva Maloić-Surko surkomaloic.iva@gmail.com

Jesi li možda pretraživala i po knjižnicama? Možda bi ti Tehnička enciklopedija mogla ponešto pomoći.

Što se Interneta tiče, nadam se da si vidjela vikipedijski članak o smjesama vodika i kisika i barem neke od referenci koje se u njemu navode. Isto vrijedi i za članak o vodiku.

Inače, kad kažeš "neke detaljnije informacije" i "pobliže objasnite nešto", očekivao bih da se to nastavi s konkretnim pitanjima. Ako se kojim slučajem nadaš da će nam neko sedamnaesto čulo reći koje su to informacije i nešto, uzalud se nadaš. Bavljenje kemijom, iako nas počesto dovede u kontakt s mutagenima, općenito ne vodi u mutacije, pogotovo ne one koje bi polučile nadnaravne sposobnosti. Primjerice, Mariji Skłodowskoj Curie rad s radijem i inim radioaktivnim elementima pored Nobelove nagrade donio je i aplastičnu anemiju, od koje je umrla, ali i to je morala čekati do svojih šezdesetih godina.