Naisao sam na ovaj zadatak iz elektrokemije mislim da je jako lagan al nisam vjest u ovim zatadcima pa ako bi ste mi mogli rijesiti zadatak ili bar dati smjernice kako da ga rijesim bio bih vam jako zahvalan Koliko treba vremena da se strujom od 3A izluci 25g aluminija iz aluminijeva sulfata Al2(SO4)3 ?

Ime i prezime: Antonio Stipanov antonio.stipanov77@gmail.com

Srećom po tebe, za ovakak tip zadatka dostatne su vještine kakve imaju djeca u višim razredima osnovne škole.

Postupak je gotovo isti kao i onaj koji sam svojedobno opisao Eni: krećeš od toga da iz mase aluminija izračunaš njegovu množinu, množinu zatim pomnožiš s tri da dobiješ množinu elektronâ koji trebaju proteći kroz članak (jer je aluminij trovalentan), množinu elektronâ pomnožiš s Faradayevom konstantom da dobiješ količinu naboja, a količinu naboja na kraju podijeliš s jakošću struje da dobiješ koliko treba proći vremena.
Kao i Eni, i tebi preporučam pogledati starije odgovore na slična pitanja. Upišeš li u tražilicu "Faraday", "elektroliz" ili neku srodnu nakupinu slova, zasigurno ćeš naći još pokoji zadatak, zajedno s (kadšto detaljnim) uputama kako ga riješiti.