koje osnovne stvari(svojstva,kako se dobivaju,itd)moram znati o: 1.Alkalijski metali 2.Zemnoalkalijski metali 3.Halogeni elementi 4.Kisik i Sumpor 5.Dušik i Amonijak 6.Ugljik Unaprijed hvala

Ime i prezime: Ivan Vukina ivan.vukina@zg.htnet.hr

Na ovako postavljeno pitanje je nemoguće odgovoriti. To je kao da pitaš: Koje osnovne stvari (povijest, jezici, kultura, religija itd.) treba znati o narodima Europe? Što bi ti odgovorio na takvo pitanje? Osnovne stvari o navedenim elementima i spojevima možeš naći u postojećim udžbenicima kemije, a ako ti nešto konkretno nije jasno, onda možeš postaviti pitanje na e-školu. Primjeri takvih pitanja su: Tko je, kada i kako otkrio natrij? Što nastaje gorenjem magnezija? Kako se industrijski dobiva amonijak? itd.

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@rudjer.irb.hr