Dobar dan!Znam da je pitanje više vezano uz biologiju, ali ako biste mogli odgovoriti bila bih Vam vrlo zahvalna. Zanima me zašto biljke propuštaju višak vode kad ih previše zalijemo i zašto uopće propuštaju vodu? Hvala unaprijed!

Ime i prezime: Josipa Vlahović josipa2108@net.hr

Moguće će me netko ispraviti, ali ne bih rekao da biljke propuste višak vode. Vodu propusti zemlja, ali ako stalno zalijevaš, ili držiš biljke u vodi, one će se itekako nacrpsti vode i onda, ako nisu na to prilagođene, a nekad i ako jesu, nekako stradati. Trešnjama znadu napuknuti plodovi, kaktusi sagnjiju itd.
Uglavnom, o ovomu bi se dalo puno više pisati, ali čini mi se da bih onda odgovarao na pitanja koja ovdje nisu postavljena. Zanima li te kako biljke upijaju vodu i kako ju ispuštaju (a ne propuštaju), javi se opet, a možeš isto tako proučiti i kakav udžbenik botanike, ili pak Wikipediju.